סיכוי-אופוק לשוויון ושותפות (ע"ר)

לאחרונה עבר תקציב מדינה דרמטי ושנוי במחלוקת, של ממשלה שרק קמה – וזכה לכיסוי תקשורתי נרחב. על מי לא דיברו? על החברה הערבית!

מתוך 488 אייטמים על אישור התקציב, רק 29 (!) עסקו בכלל בחברה הערבית, ומתוכם רק 12 עסקו באופן שבו החלטות התקציב ישפיעו עליה לרעה. כך לפי ממצאי בדיקת מדדהייצוג, פרויקט משותף שלנו עם אתר העין השביעית על בסיס נתוני יפעת מדיה. הבדיקה כללה תוכניות ששודרו בין 15.5- 24.5 (לא כולל סופ”ש) בתוכניות כלכליות מרכזיות ובשלושת מהדורות החדשות.

מבין 496 מרואיינים שונים בתוכניות שנבדקו, רק 3 היו ערבים!! מדובר בשיעור ייצוג אפסי. החברה הערבית היא חמישית מהאוכלוסייה, לא יתכן שיתעלמו ממנה במופגן כשמדובר בנושא כה קריטי – המשפיע על רווחתם של כל כך הרבה אזרחים. ככה מחנכים ציבור שלם להתעלם מהאזרחים הערבים ולהדיר אותם.

בתוך התמונה הכללית והמאכזבת, בלט לטובה עיתון דה מרקר – בו נמצאו רב האייטמים שמסקרים את החברה הערבית – (16 מתוך כלל 29 האייטמים). לעומת זאת, ב-3 תוכניות פופולאריות ונצפות היו אפס אייטמים על החברה הערבית: תוכנית חיסכון של ערוץ 12, הצינור של ערוץ 13 ומהדורת חדשות כאן 11.
עורכות, מפיקים, מגישות ומראיינים – זה בידיים שלכן ושלכם: יש לכם את הכוח להוביל סדר יום תקשורתי וציבורי שמביא בחשבון את החברה הערבית. אל תתעלמו מחמישית מהאוכלוסיה, שלבו באופן הסיקור את ההשפעות על החברה הערבית והזמינו מומחים ערבים.

קראו את הסקירה המלאה באתר העין השביעית: https://tinyurl.com/mr2mzv29

Silence is Golden