סיכוי-אופוק לשוויון ושותפות (ע"ר)

דרוש/ה רכז/ת פרויקט מרחב ציבורי משותף במחלקה לחברה משותפת בעמותת סיכוי
(התפקיד מיועד למועמד/ת ערבי/ה)

היקף משרה – 100%
עמותת סיכוי היא ארגון משותף ליהודים וערבים אזרחי המדינה, אשר נטלו על עצמם לקדם שוויון ושותפות בכל התחומים והרמות בין האזרחים הערבים־פלסטינים לאזרחים היהודים בישראל. העמותה פועלת משנת 1991 מול משרדי הממשלה, גופים ציבוריים, השלטון המקומי, התקשורת והציבור הרחב כדי לחולל שינוי מרחיק לכת במדיניות הממשלה כלפי האזרחים הערבים, ולקדם מציאות של חברה משותפת ושוויונית.
המחלקה לחברה משותפת בעמותת סיכוי פועלת על מנת להביא את גופי השלטון, הרשויות המקומיות, ארגונים וגופים ציבוריים שונים לקדם, ליצור ולחזק מציאות של חברה משותפת ומרחבים משותפים המבוססים על כבוד, אמון והיכרות מעמיקים בין יהודים לערבים. במסגרת המחלקה פועל פרויקט "מרחב ציבורי משותף" שמטרתו לקדם ולבסס את המרחבים הציבוריים בישראל כמרחבים משותפים שבהם השפה, התרבות והזהות של האזרחים הערבים בישראל, יזכו לנוכחות ראויה.
אנו פועלים על מנת שכל מרחב בו אזרחים נמצאים יחד – החל ממוסדות תרבות ובילוי, אזורי מסחר, מקומות עבודה, מוסדות אקדמיים ועד לתחבורה הציבורית – יעניק לערבים ויהודים כאחד מקום שוויוני ומכיל, שיאפשר תחושת שייכות וקבלה. לצד פרויקט מרחב ציבורי משותף, המחלקה מפעילה פרויקטים בתחומים מגוונים כמו קידום הייצוג והסיקור של אזרחים וחברה ערבית בתקשורת וקידום חינוך לחיים משותפים והוראת השפה הערבית במערכת החינוך הממלכתית.
תיאור התפקיד:
רכז/ת פרויקט קידום מרחב ציבורי משותף במחלקה לחברה משותפת – התפקיד מיועד למועמד/ת ערבי/ה.

מרכיבי התפקיד:
● הובלה והנעה של פרויקטים המקדמים חברה משותפת בדגש על נוכחות וייצוג של השפה, התרבות והחברה הערבית במרחבים ציבוריים המשותפים ליהודים וערבים.
● הנעת מהלכים אדבוקטיביים ליצירה, קידום וחיזוק של מרחבים ציבוריים משותפים ליהודים וערבים: ניהול קשר מקצועי, שוטף ואינטנסיבי עם מקבלי החלטות ודרגי ניהול במשרדים הממשלתיים, מוסדות ציבוריים ושלטון מקומי רלוונטיים.
● מעקב, מיפוי, ניתוח וכתיבת ניירות מדיניות ודו"חות על נוכחות וייצוג השפה והתרבות הערבית במרחבים ציבוריים ומדיניות ציבורית בהקשר זה.
● קידום והנעת קמפיינים ופעילות ציבורית להשפעה על מקבלי החלטות, רתימת אזרחים יהודים וערבים, והנעה לפעולה לצורך קידום מרחבים ציבוריים משותפים ושוויוניים ליהודים וערבים.
● קידום והנעה של תהליך לימוד, מיפוי ותכנון של קידום מדיניות ומרחבים ציבוריים משותפים במערכת הבריאות ובאקדמיה.
● יצירת מענה ציבורי ואדבוקטיבי לאירועים ותופעות של גזענות או הדרה כלפי אזרחים ערבים במרחבים ציבוריים ומרחבי תעסוקה, מסחר ובילוי.

דרישות התפקיד:
● התפקיד מיועד לאיש/אשת צוות ערבי/ה
● מחויבות עומק לקידום שותפות בין ערבים ליהודים בישראל ולהגברת הייצוג והנוכחות של השפה והתרבות הערבית במרחבים ציבוריים והזדהות עם מטרות וערכי עמותת סיכוי.
● מחויבות לשיפור מצבה החברתי-פוליטי של החברה הערבית/פלסטינית בישראל.
● אמונה ביכולת לקדם חברה משותפת לאזרחים היהודים והערבים גם במצב הפוליטי הנוכחי.
● יכולת ליזום ולהניע תהליכים מורכבים מול ארגונים וגופים ציבוריים וממשלתיים.
● יכולות מחקר ואיסוף נתונים.
● ידע והבנת עומק במדיניות ציבורית.
● יכולת התבטאות גבוהה בכתב ובע"פ בעברית ובערבית – חובה.
● יכולת עמידה והצגה מול גורמים בכירים.
● יחסי אנוש מעולים ויכולת עבודה עצמאית, בשותפות ובצוות.
● יכולת למידה גבוהה ומהירה.
● מיומנות וניסיון בכתיבת מסמכים, מכתבים רשמיים וניירות מדיניות בעברית.
● נסיון והכרות עם רשתות חברתיות ועבודה תקשורתית – יתרון.
● בוגר/ת תואר ראשון במדיניות ציבורית, מדע המדינה, עבודה סוציאלית, כלכלה, משפטים או תחומים רלוונטיים לתפקיד.

היקף משרה – 100%. תחילת עבודה מיידית.
העבודה תתקיים במשרדי סיכוי בחיפה או ירושלים עם פגישות בת"א ואזור המרכז על בסיס קבוע, ונסיעות נוספות ברחבי הארץ בהתאם לצורך.

יש לשלוח קורות חיים ומכתב נלווה קצר (עד עמוד) המסביר מדוע את/ה מעוניינ/ת ומתאימ/ה לתפקיד לדוא"ל sikkuy.jobs@gmail.com. נא לציין בכותרת הגשת מועמדות לתפקיד רכז/ת מרחב ציבורי משותף.

המועד האחרון להגשת מועמדות הוא 10/3/2020

Silence is Golden