סיכוי-אופוק לשוויון ושותפות (ע"ר)

ועדת הבריאות של הכנסת ערכה דיון שהתמקד במחקר שערכנו על היעדר שילוט בערבית בבתי החולים. יו״ר ועדת הבריאות של הכנסת אימץ את ההמלצות שלנו, בכירים במערכת הבריאות לוקחים אחריות על המצב ויפעלו לשנות אותו.

לוריא דלה, רכזת תחום חברה משותפת בבריאות ובתרבות, הציגה את ממצאי המחקר בדיון בועדת הבריאות מול חברי הועדה, נציגי משרד הבריאות, קופות החולים וחטיבת בתי החולים. התגובות היו מעוררות תקווה – ובמשרד הבריאות קיבלו חלק מההמלצות שלנו והביעו נכונות לשיתוף פעולה!

בימים האחרונים קיבלנו עוד בשורה משמחת: המרכז הרפואי זיו הגיב לפנייתנו ועדכן כי בקרוב יסיימו להציב שילוט בערבית בכל רחבי בית החולים. #השינוי_מתחיל_בשפה – הנכחת השפה הערבית בבתי החולים היא צעד ראשון בדרך ליצירת נוף שוויוני ומרחב בו יש מקום לכולנו, ערבים ויהודים.

תודה לכל אלפי האנשים שחתמו על העצומה שלנו באתר זזים בקהילה. אנחנו יודעים ששינוי לוקח זמן. כך היה גם כשפעלנו מול משרד התחבורה ויחד עם שותפים נוספים, רשמנו הצלחות חסרות תקדים – שהובילו לכך ששילוט ומידע בערבית מופיעים בתחבורה הציבורית ברחבי הארץ. גם הפעם – ובמיוחד כשמדובר בשוויון ובזכות לבריאות, אין לנו ספק שיחד נגרום לשינוי. אנחנו נעדכן ברשתות בהמשך על הצעדים הבאים ועל ההישגים.

Silence is Golden