סיכוי-אופוק לשוויון ושותפות (ע"ר)


הממשלה מקדמת מהלכים שמסכנים את כולנו – ערבים ויהודים.

השותפות הקואליציוניות מקדמות בקצב מסחרר שורת צעדים אשר יובילו לפגיעה רחבה בכל הקהילות המותקפות ולהעמקת האפליה והדיכוי של האזרחים הערבים. מהלך אשר עלול לדרדר משמעותית את מערכת היחסים העדינה בין האזרחים הערבים ומוסדות המדינה ובין יהודים וערבים.

בדרך לביסוס שלטון נטול מעצורים, אחד הצעדים הראשונים של ממשלת נתניהו-לוין-בן גביר הוא לנטרל את היכולת של האופוזיציה לגייס התנגדות רחבה. בימין יודעים שהדרך היחידה לעצור אותם היא שיתוף פעולה ערבי יהודי, לכן זו בדיוק הבטן הרכה אליה הם מכוונים.

אם יצליחו לפגוע במערכות הציבוריות, בכוחם של בתי המשפט וגם יחלישו את שיתוף הפעולה בינינו, יהיה כמעט בלתי ניתן לעצור את המהלכים ההרסניים שעומדים על הפרק. הראשונים בהם יהיו פסקת ההתגברות, ביטול עילת הסבירות, ייהוד אגרסיבי של הנגב והגליל, שינוי הוראות הפתיחה באש של הצבא והמשטרה וכמובן שורה של מהלכים כנגד הפלסטינים בשטחים הכבושים. וזו רק ההתחלה.

את זה אנחנו חייבות וחייבים לעצור. אנחנו נהיה שם – במשרדי הממשלה, בכנסת, ברחוב ובשיח הציבורי, כדי להיאבק יחד, ערבים ויהודים. נפעל עם שותפינו ללא פחד למען עתיד של שלום, שוויון ושותפות במקום כיבוש ועליונות יהודית, למען בניית דמוקרטיה במקום ביסוס דיקטטורת הרוב, למען חברה משותפת. זוהי שעת חירום ואין לנו פריבילגיה למהלכים מפוצלים ונפרדים. אנחנו קוראים לכל הגורמים שמתנגדים למדיניות ההרסנית שמביאה עלינו הממשלה לאחד כוחות ככל הניתן ולתאם מאבקים.
Silence is Golden