סיכוי-אופוק לשוויון ושותפות (ע"ר)

מברוק! אמג׳ד שביטה, המנכ״ל השותף של סיכוי-אופוק מסיים את תפקידו ויוצא לדרך חדשה בעקבות בחירתו לתפקיד המזכיר הארצי של חד״ש 👏 התפקיד הארגוני הבכיר ביותר בתנועה. אנחנו מתרגשות ומתרגשים בשביל אמג׳ד אבל האמת שגם עצובים בשבילנו.

במשך יותר מעשור אמג׳ד היווה עבור כולנו מגדלור של חוכמה, יציבות ורגישות. בשנת 2011 הצטרף אמג׳ד אלינו כמנהל שותף של המחלקה למדיניות שוויונית ולאחר מכן שימש כמנהל הפעילות הציבורית של סיכוי בחברה הערבית וכמנהל שותף של פרויקט מדד הייצוג של החברה הערבית בתקשורת העברית.
אמג׳ד יזם והוביל את פרויקט ACT המעודד אקטיביזם של האזרחים הערבים ברשתות החברתיות והפעלת לחץ ציבורי על מקבלי החלטות בתקשורת בעברית. משנת 2019 כיהן אמג׳ד כמנכ״ל שותף לצד רון גרליץ ולאחר מכן לצידו של עופר דגן.

השנים האחרונות בין מגפה עולמית שפרצה לבין חמש מערכות בחירות לא היו קלות. למרות הכל, כארגון הצלחנו להתאים את עצמנו למציאות המשתנה, להשקיע בפיתוח אסטרטגי וחשיבה פוליטית ואפילו להתרחב – והרבה מזה בזכות מהלכים שאמג׳ד היה שותף להובלתם: ביססנו את המוניטין של סיכוי-אופוק בחברה הערבית ועדכנו את השם שלנו כך שינכיח את השפה הערבית במעמד שווה לשפה העברית. בשנים האלה הגענו לשני הישגים משמעותיים במיוחד כארגון כאשר אושרו שתי תכניות משמעותיות ביותר שהיינו שותפים מרכזיים בפיתוח המתווה המקצועי שלהן: תוכנית החומש לחברה הערבית ומדיניות חינוך לשותפות במשרד החינוך, שגם בגיבושה היינו שותפים מרכזיים.

תודה אמג׳ד על שנים של עשייה, שותפות וחברות אמיתית – ועל האמונה הבלתי מתפשרת בקידום חזון של חברה שוויונית ומשותפת לאזרחים הערבים והיהודים.

לאורך השנים פעלנו כארגון מקצועי וללא כל זיהוי מפלגתי. על מנת לשמור על ההפרדה הזו ומתוך מחויבות לארגון, אמג'ד הגיש את התפטרותו מהארגון יום אחרי בחירתו לתפקיד החדש והיא נכנסה לתוקף באופן מיידי.
אנחנו בסיכוי-אופוק נמשיך לפעול מול כל הגורמים הרלוונטים בכל המפלגות המייצגות את החברה הערבית, מול מקבלי ההחלטות ומול שותפינו בחברה האזרחית כדי לקדם שוויון שותפות.

בהצלחה אמג׳ד יקר

Silence is Golden