סיכוי-אופוק לשוויון ושותפות (ע"ר)

אנו גאים ונרגשים לקבל את פרס זכויות האדם של הקרן החדשה לישראל באנגליה, על תרומתנו לקידום שוויון וחברה משותפת לאזרחים הערבים והיהודים בישראל. את הפרס קיבלו המנכ"לים השותפים של סיכוי, ראונק נאטור ורון גרליץ, בטקס חגיגי שנערך בתחילת נובמבר בלונדון בהשתתפות 500 איש.

ראונק נאטור פתחה את נאומה במילים: "ב-19 ליולי העביר הפרלמנט הישראלי חוק שהיה יותר מחוק – הוא היה סטירת לחי. הוא היה סטירה בפניהם של אנשים כמוני:  אזרחים פלסטינים במדינת ישראל ואזרחים יהודים וערבים המחויבים לשוויון וחברה משותפת. אבל הסטירה הזו לא עצרה אותנו מלהתעורר כל בוקר ולהנהיג את המאבק, והיא לא תפרק את השותפות בינינו". רון גרליץ, הדגיש שעמותת סיכוי פועלת  בתוך מציאות ייחודית ומורכבת אשר מזמנת לנו אתגרים גדולים לצד הזדמנויות משמעותיות. הוא הביע את גאוותו בצוות המשותף הערבי-היהודי בסיכוי, ואת אמונתו ב"כוח של השותפות הזו לנצח במאבק לשוויון ולבנות, לבנה אחרי לבנה, את היסודות לחברה משותפת".

לכבוד הטקס יזמה הקרן החדשה לישראל באנגליה את הפקת הסרטון המרגש (לצפייה – לחץ כאן),  בהשתתפות שני מנהיגים בולטים בסיכוי: נסרין מורקוס, מנהלת שותפה של המחלקה לחברה משותפת, אשר מספרת על ההישגים מעוררי התקווה של פרויקט מרחב ציבורי משותף שהיא מובילה ומתארת את ההצלחה של סיכוי לקדם את הנכחת השפה הערבית במרחב הציבורי: באתרי בילוי ופנאי ובתחבורה הציבורית ובמקומות נוספים. מדובר בצעד חשוב קדימה במאבק להפיכת המרחב הציבורי בישראל למשותף ליהודים וערבים. עופר דגן, מנהל שותף במחלקה למדיניות שוויונית, מספר בסרטון על החשיבות האדירה של סגירת הפערים בתקציבים ובתשתיות בין ישובים ערבים ויהודים, ועל הצלחת המודל הייחודי של סיכוי – באיתור החסמים אשר מונעים הקצאות שוויוניות, בגיבוש המלצות מדיניות ובפעילות אדבוקציה שמובילה לשינוי מדיניות ממשלתית, כפי שניתן לראות בהצלחה שלנו בשיפור רחב הקף של התחבורה הציבורית ביישובים הערביים.

אנו מבקשים להודות לקרן החדשה לישראל באנגליה על ההערכה לצוות ולהישגים של עמותת סיכוי ועל הטקס המרשים. ברכות לארגונים הזוכים הנוספים: אחותי ו- א.ס.ף, אשר מנהלים מאבק חשוב וצודק ביותר למען הזכויות של הפליטים ומבקשי המקלט. שמחים וגאים מאוד לחלוק עמכם את הפרס.

לאלבום התמונות מהאירוע – לחץ כאן

 

Silence is Golden